Nyitott Egyetem
Dr. Gyergyák János
Amerika városépítészetének új irányvonalai, avagy új recept a "tojásrántottához"
Tartalom:

A világgazdaság legnagyobb hatalmaként emlegetett Amerika varosépítészete ellentmondásokkal teli. Az európai településekhez képest rövid történelemmel rendelkező városok az elmúlt évtizedekben hatalmas méretben növekedtek (területi és népességi növekedés egyaránt) melyek mára teljesen fenntarthatatlannak bizonyulnak. A belső területek leértékelődnek, a szuburbiak (még) virágoznak azonban a kapitalizmus gazdasági „válsága”, a fiatal társadalom eladósodása (diákhitelek egyre nagyobb száma), az otthontalanok kérdésé (hajléktalanok folyamatosan növekvő száma), a megfizethető lakások hiánya illetve számos hasonló probléma nap, mint nap nehezíti az amerikai varosok életét és fejlődését.